Mandatum Trader mukana Kauppalehden Unelmasalkku-pelissä

Mandatum Trader mukana Kauppalehden Unelmasalkku-pelissä

Unelmasalkku-sijoituspeln pääpalkintona on 5000 euroa sijoitettavaksi Traderissa.

Kauppalehden Unelmasalkku on maksuton sijoituspeli, jota pelataan kuvitteellisessa pörssissä Kauppalehden verkkosivuilla. Unelmasalkun pörssi mukailee Helsingin pörssin ja First Northin liikkeitä, joten pelissä voi testata omia sijoitustaitojaan tai kokeilla uudenlaisia sijoitusstrategioita täysin riskittömästi.

Kauppalehden Unelmasalkku-sijoitussimulaattorissa osallistujat saavat pelitililleen 100 000 euron alkupotin kuvitteellista pelirahaa, ja pelissä kisataan siitä, kenen salkun arvo on kisan päättyessä noussut korkeimmaksi. Peliaika alkaa 18.1. ja päättyy 15.3. Peliin tulee rekisteröityä viimeistään 7.2., jotta pääsee kisaamaan pääpalkinnosta.

Unelmasalkku-pelin pääpalkintona on 5000 euroa sijoitettavaksi Mandatum Traderiin. Lisäksi Kauppalehti palkitsee joka viikon parhaan pelaajan 300 euron käteispalkinnolla. Pelin ja arvonnat järjestää Kauppalehti. 

Rekisteröidy peliin Kauppalehden sivuilla >>